Szanowni Państwo,

1Komisja Wyborcza Wydziału Elektroniki na podstawie wyników przeprowadzonego głosowania tajnego w dniu 22.05.2024 r. przekazuje Rektorowi WAT nazwiska 2 kandydatów do pełnienia funkcji dziekana Wydziału Elektroniki na kadencję 2024-2028, którzy w głosowaniu tajnym społeczności wydziałowej uzyskały poparcie co najmniej 30% maksymalnej liczby ważonych głosów, którą można było uzyskać, uwzględniając liczbę osób w poszczególnych grupach, które wzięły udział w głosowaniu.

Są to następujący kandydaci:

• dr hab. inż. Piotr KANIEWSKI, prof. WAT
  • dr hab. inż. Jan KELNER, prof. WAT

2Rektor może odmówić powołania do pełnienia funkcji dziekana osoby z przedstawionej listy dokumentując to pisemnym uzasadnieniem kierowanym do wydziałowej komisji wyborczej (pkt. 15 Zał. do uchwały Senatu WAT nr 30/WAT/2024 z dnia 25 kwietnia 2024 r.). Procedurę powtarza się od początku, z tym że:

1. procedura rozpoczyna się w dniu ogłoszenia decyzji rektora o odmowie powołania spośród kandydatów umieszczonych na liście osoby do pełnienia funkcji dziekana;
  2. nie można zgłaszać do komisji wyborczej kandydatów na dziekana, co do których rektor wyraził odmowę ich powołania do pełnienia funkcji dziekana.

3Rektor może odmówić powołania do pełnienia funkcji dziekana osoby spośród kandydatów umieszczonych na liście powstałej w wyniku powtórzenia procedury, przedstawiając pisemne uzasadnienie wydziałowej komisji wyborczej (pkt. 15 Zał. do uchwały Senatu WAT nr 30/WAT/2024 z dnia 25 kwietnia 2024 r.). W takim przypadku rektor powołuje z własnej inicjatywy osobę do pełnienia funkcji dziekana.

22.05.2024 r.

Szanowni Państwo,

1Komisja Wyborcza WEL działając zgodnie z decyzją Rektora WAT nr 132/RKR/2024 z dnia 26 kwietnia 2024 r. oraz uchwałą Senatu WAT nr 30/WAT/2024 z dnia 25 kwietnia 2024 r. przeprowadziła niezbędne czynności wymienione w „Zasadach wskazywania przez wspólnotę wydziału kandydatów do pełnienia funkcji dziekana” (zał. do uchwały Senatu WAT nr 30/WAT/2024 z dnia 25 kwietnia 2024 r.).

2Komisja Wyborcza WEL stwierdziła, że po upływie nakazanego terminu składania zgłoszeń kandydatów do pełnienia funkcji dziekana WEL złożono poprawnie 4 zgłoszenia.

3Głosowanie tajne na kandydatów umieszczonych na karcie wyborczej odbędzie się 22 maja (środa) w budynku 42 w następujących godzinach i salach dla poszczególnych grup osób upoważnionych do głosowania:

• godz. 9:3012:00, sala 0.9   –   profesorowie i profesorowie WAT
  • godz. 9:3012:00, sala 0.9   –   nauczyciele akademiccy niebędącymi profesorami lub profesorami WAT
  • godz. 9:3012:00, sala 0.14   –   pracownicy niebędącymi nauczycielami akademickimi
  • godz. 13:0016:00, sala 0.9 –   studenci studiów wojskowych
  • godz. 13:0016:00, sala 0.14 –   studenci studiów cywilnych

4W głosowaniu każdy członek wspólnoty wydziałowej może poprzeć co najwyżej dwóch kandydatów.</5>

5Przyjmuje się, że poparcie społeczności wydziałowej do pełnienia funkcji dziekana uzyskają te osoby, które otrzymały co najmniej 30% maksymalnej liczby ważonych głosów, którą można było uzyskać, uwzględniając liczbę osób w poszczególnych grupach, które wzięły udział w głosowaniu.

6Jeśli głosowanie wyłoni co najmniej dwóch kandydatów, którzy uzyskali poparcie społeczności wydziałowej do pełnienia funkcji dziekana, to ich listę wraz z liczbą uzyskanych głosów ważonych, wydziałowa komisja wyborcza przekazuje rektorowi.

7Jeśli głosowane nie wyłoni co najmniej dwóch kandydatów, to procedurę wskazywania kandydata ponawia się od początku.

15.05.2024 r.

Szanowni Państwo,

1Na podstawie Decyzji Rektora Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego nr 132/RKR/2024 z dnia 26 kwietnia 2024 r. w sprawie wszczęcia postępowania w przedmiocie wskazywania przez wspólnotę wydziału kandydatów do pełnienia funkcji dziekana oraz Uchwały Senatu Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego nr 30/WAT/2024 z dnia 25 kwietnia 2024 r. w sprawie uchwalenia „Zasad wskazywania przez wspólnotę wydziału kandydatów do pełnienia funkcji dziekana”, Komisja Wyborcza Wydziału Elektroniki rozpoczyna procedurę wskazywania kandydatów do pełnienia funkcji Dziekana.

2Osoba spełniająca wymagania określone w § 16 ust. 2 oraz § 48 ust. 2 Statutu WAT może być zgłoszona przez członków wspólnoty wydziałowej na piśmie do wydziałowej komisji wyborczej w terminie siedmiu dni od daty ukazania się decyzji o wszczęciu postępowania na kandydata na funkcję dziekana wydziału, przy czym kandydat musi reprezentować kompetencje naukowo-dydaktyczne w dziedzinie i w co najmniej jednej dyscyplinie naukowej uprawianej na danym wydziale, do której przyporządkowany jest co najmniej jeden kierunek studiów, w realizacji których uczestniczy wydział.

3Zgłoszenia kandydatów do pełnienia funkcji dziekana na formularzu należy przekazać do przewodniczącego Komisji Wyborczej Wydziału Elektroniki (pok.101 bud.61) do dnia 14 maja.

07.05.2024 r.