Studia wyższe

W instytucie realizowane jest kształcenie na poziomie studiów wyższych I i II stopnia (inżynierskie i magisterskie), jednolitych studiów magisterskich, szkoły doktorskiej oraz kursów specjalistycznych. Potencjał naukowo-dydaktyczny Instytutu stanowi jeden profesor, pięciu doktorów habilitowanych, piętnastu doktorów i czternastu magistrów. Pracę ich wspiera trzech pracowników technicznych i pięcioro pracowników administracyjnych.

Instytut profiluje cztery specjalności – Systemy teledetekcyjne i Urządzenia i systemy elektroniczne dla studentów cywilnych, a także Radiolokacja oraz Radionawigacja dla studentów – kandydatów na żołnierzy zawodowych. Uczestniczy w procesie kształcenia we wszystkich grupach przedmiotów, począwszy od przedmiotów ogólnych, poprzez przedmioty podstawowe, kierunkowe, a na specjalistycznych kończąc. Realizuje zadania dydaktyczne przede wszystkim na rzecz Wydziału Elektroniki, ale uczestniczy również w kształceniu studentów na Wydziale Mechatroniki, Uzbrojenia i Lotnictwa oraz Wydziale Inżynierii Mechanicznej. Kadra Instytutu bierze także udział w realizacji zajęć w szkole doktorskiej oraz kursach specjalistycznych.

Potencjalne miejsca pracy dla absolwentów Instytutu Radioelektroniki:

• firmy i przedsiębiorstwa elektroniczne
  • ośrodki wytwarzania elektroniki profesjonalnej
  • operatorzy telewizji kablowych
  • nadawcy telewizyjni
  • linie i przedsiębiorstwa lotnicze
  • centra zarządzania kryzysowego
  • Urząd Komunikacji Elektronicznej
  • Polska Agencja Żeglugi Powietrznej
  • służby państwowe
  • Siły Zbrojne RP
  • ośrodki naukowo-badawcze