W dniu 3 października 2024 r., w trakcie uroczystej inauguracji roku akademickiego 2024/2025 na Wydziale Elektroniki, odbyła się gala wręczenia wyróżnień w II edycji Konkursu Rady Przemysłowo-Programowej na najlepszą pracę dyplomową minionego roku akademickiego.

Rada jest powołanym przez Dziekana społecznym, kolegialnym ciałem doradczym, którego misją jest powiązanie bieżących zamierzeń Wydziału ze strategią działania struktur Obrony Narodowej oraz potrzebami pracodawców – interesariuszy zewnętrznych procesu kształcenia. Rada zrzesza wiodące podmioty gospodarcze i naukowe naszego regionu oraz gestorów wojskowych, z którymi Wydział Elektroniki współpracuje w zakresie kształcenia studentów wojskowych. Spośród 29 studentów, których prace zostały nominowane do konkursu przez powołaną przez Dziekana Komisję, Członkowie Rady postanowili wyróżnić dyplomem uznania oraz upominkami i nagrodami rzeczowymi 11 studentów – absolwentów poprzedniego roku akademickiego.

Nagrody przyznane zostały przez 13 podmiotów, członków Rady Przemysłowo-Programowej:

• Zarząd Wojsk Radiotechnicznych
  • Zarząd Kierowania i Dowodzenia P6 Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
  • Zarząd Analiz Wywiadowczych i Rozpoznawczych P2 Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
  • Wojskowa Inspekcja Gospodarki Energetycznej
  • WB Electronics S.A.
  • PIT – RADWAR S.A.
  • Transbit Sp. z o.o.
  • AM Technologies Sp. z o.o. Sp.k.
  • Multiconsult Polska sp. z o.o.
  • Rail-Mil Computers sp. z o.o.
  • PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.
  • STOEN OPERATOR sp. z o.o.
  • Polska Izba Systemów Alarmowych

Wśród wyróżnionych studentów znaleźli się:

1. ppor. mgr inż. Marcin PAZIAK, nagrodzony za pracę pt. Ocena dokładności pomiaru odległości metodami radiotechnicznymi, przez Szefa Zarządu Wojsk Radiotechnicznych gen. bryg. dr. inż. Jerzego KWIKĘ.

2. ppor. mgr. inż. Aleksander WĘDZONKA, nagrodzony za pracę pt. Analiza i badania systemu nawigacji wewnątrz pomieszczeń, przez Szefa Zarządu Kierowania i Dowodzenia P6 Sztabu Generalnego Wojska Polskiego płk. Piotra CHODOWCA oraz przez firmę Rail-Mil Computers sp. z o.o., w imieniu której nagrodę wręczył przedstawiciel Pan Piotr GOŃDA.

3. ppor. mgr inż. Kamil PAWŁOWSKI, nagrodzony za pracę pt. Analiza rozpraszania mikrofal na dronie bojowym, przez Szefa Zarządu Analiz Wywiadowczych i Rozpoznawczych P2 Sztabu Generalnego Wojska Polskiego płk. Jacka CZERANOWSKIEGO oraz przez firmę WB Electronics S.A., w imieniu której nagrodę wręczył dr hab. inż. Janusz DUDCZYK. Dodatkowo praca została również uhonorowana przez firmę AM Technologies Sp. z o.o. Sp.k.,w imieniu której nagrodę wręczył  wiceprezes dr inż. Tomasz RAPACKI.

4.inż. Patrycja RECHLICZ, nagrodzona za pracę pt. Badanie właściwości dielektrycznych przegród budowlanych jako konstrukcji nośnych instalacji elektrycznych do 1 kV, przez Szefa Wojskowej Inspekcji Gospodarki Energetycznej płk. Pawła BECZAKA.

5. mgr inż. Agnieszka BŁASZCZYK, nagrodzona za pracę pt. Analiza i badania algorytmu predykcji miejsca upadku obiektu balistycznego, przez firmę PIT – RADWAR S.A., w imieniu której nagrodę wręczył dr inż. Rafał SŁOMSKI.

6. ppor. mgr inż. Przemysław ZAPERT, nagrodzony za pracę pt. Realizacja testów funkcjonalnych sieci misyjnych z wykorzystaniem węzła teleinformatycznego i emulatorów sieci, przez firmę PIT – RADWAR S.A., w imieniu której nagrodę wręczył dr inż. Rafał SŁOMSKI. W imieniu dyplomanta nagrodę odebrał promotor pracy.

7. mgr inż. Konrad WOŁOSZ, nagrodzony za pracę pt. Koncepcja mechanizmów wspomagania routingu w sieci z łączami radiowymi, przez firmę Transbit Sp. z o.o., w imieniu której nagrodę wręczył Prezes Zarządu Zbigniew SOPOREK.

8. inż. Marietta MURAWSKA, nagrodzona za pracę pt. Modelowanie wybranych stanów pracy transformatora, przez PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., w imieniu której nagrodę wręczyła Pani Dyrektor Sandra TYMIŃSKA oraz przez firmę STOEN OPERATOR sp. z o.o, w imieniu której nagrodę wręczył przedstawiciel firmy Pan Piotr DUKAT. W imieniu dyplomantki nagrody odebrał promotor pracy.

9. inż. Maciej KULETA, nagrodzony za pracę pt. Modelowanie wybranych stanów pracy transformatora, przez firmę Multiconsult Polska sp. z o.o., w imieniu której nagrodę wręczył Główny Konsultant dr Piotr SYRYCZYŃSKI. W imieniu dyplomanta nagrodę odebrał promotor.

10. inż. Marek LEDWOROWSKI, nagrodzony za pracę pt. Wieloczujnikowy system monitorowania zjawisk meteorologicznych dedykowany dla systemów bezpieczeństwa, przez Polską Izbę Systemów Alarmowych, w imieniu której nagrodę wręczył Dyrektor Marcin ZINTEK.

Laureatom Konkursu składamy serdeczne gratulacje!