W 2020 Wydział Elektroniki WAT po raz pierwszy stał się częścią inicjatywy Szlachetna Paczka. W tym roku WEL po raz trzeci włącza się w tę akcję, która w wyjątkowy sposób inspiruje ludzi do stawania się kimś więcej.

W tym roku będziemy wspierać rodzinę Pani Kingi, która samotnie wychowuje troje dzieci. Sytuacja życiowa zmusiła ją do opuszczenia domu rodzinnego. Od dwóch miesięcy razem z dziećmi mieszka na stancji i zmuszona jest do ponoszenia bardzo dużych opłat. Jednakże jest to jedyna możliwość dająca spokój  i bezpieczeństwo rodzinie. Pani Kinga była zatrudniona do końca października, obecnie poszukuje pracy. Dochód rodziny razem ze świadczeniami na dzieci wynosi 2886 zł, natomiast koszty utrzymania mieszkania i opłaty za media wynoszą 1645 zł. Zatem na życie pozostaje 310 zł na osobę.

Podstawowe potrzeby rodziny to:

• Odkurzacz
  • Żywność trwała (herbata, kawa, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne, konserwy rybne , owoce i warzywa w puszkach, ser żółty, przyprawy, koncentraty do zup, gotowe potrawy w słoikach, itp.)
  • Środki czystości (płyn do płukania, kapsułki/płyny piorące, płyn do mycia naczyń, mydło / żel myjący, szampon, pasta do zębów, szczoteczka do zębów, płyny czyszczące, itp.)
  • Mop.
  • Mikser lub blender
  • Materiały szkolne  (zeszyty, bloki, kredki, farbki, klej, plastelina, nożyczki, papier kolorowy, piórnik, plecak)
  • Kołdra 160×200, koc gruby, poduszka 70×80, ręczniki kąpielowe

Szczególne upominki:

• Suszarka

• Kosmetyki
  • Myszka i klawiatura
  • Słuchawki nauszne

Wszystkie potrzeby rodziny opisane są na stronie tutaj:

Dary można przynosić do Wydziału Elektroniki WAT (pudła zlokalizowane są na parterze budynku obok pokoju nr 10). Ewentualny kontakt w tej sprawie z dr. inż. Eweliną Majdą-Zdancewicz.

Zakup artykułów AGD oraz dodatkowych artykułów żywnościowych dla rodziny wesprą ewentualne środki finansowe, które darczyńcy mogą ofiarować przekazując je do puszki usytuowanej na portierni Wydziału Elektroniki oznaczonej grafiką akcji.

Wybrane produkty zbieramy do
9 grudnia 2021 r. do godz. 10:00.