W dniach od 11 do 25 września w murach Akademii realizowane jest szkolenie podstawowe dla kandydatów na żołnierzy zawodowych. Wśród wieli przedmiotów realizowanych w trakcie KSP znajduje się przedmiot Łączność, za przeprowadzenie którego, od strony merytorycznej, odpowiada Instytut Systemów Łączności Wydziału Elektroniki.

W trakcie zajęć kandydaci zapoznają się z podstawowymi pojęciami z zakresu łączności wojskowej oraz przepisami korespondencji radiowej. Ponadto nabywają umiejętności w budowaniu kierunków przewodowych oraz nawiązywaniu i utrzymywaniu łączności radiowej w oparciu o radiostacje doręczne R-3501. Zajęcia praktyczne prowadzą instruktorzy – podchorążowie starszych roczników, zaś zajęcia teoretyczne ze wszystkimi plutonami prowadzi mjr dr inż. Jarosław Wojtuń, który czuwa nad właściwym przebiegiem zajęć.

Wiedza teoretyczna oraz umiejętności praktyczne nabyte w czasie szkolenia zostaną zweryfikowane podczas egzaminów końcowych. Przejście wszystkich etapów szkolenia jest koniecznym warunkiem otrzymania studenckiego indeksu.