W dniu 14 października 2024 r. odbyła się uroczystość Dnia Edukacji Narodowej. Na wydarzeniu JM Rektor-Komendant WAT gen. bryg. prof. dr hab. inż. Przemysław WACHULAK wręczono nagrody w konkursie o Nagrodę Szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego za najlepszą pracę dyplomową dla studentów WAT. Wśród nich znalazła się praca studenta Wydziału Elektroniki WAT.

Mgr inż. Mateusz SERGIEL odebrał wyróżnienie specjalne za prace pt. „Analiza mechanizmu automatycznego zestawiania tuneli w sieciach IP„. promotorem pracy był ppłk. dr inż Mariusz BEDNARCZYK. Dyplom wręczył studentowi Doradca Szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego płk dr Arkadiusz Polak i Rektor-Komendant WAT. Celem pracy była analiza nowej koncepcji zastawiania tuneli w sieciach IP polegającej na zautomatyzowaniu całego procesu. Tunelowanie to tworzenie bezpośrednich połączeń pomiędzy dwoma urządzeniami sieciowymi pozwalające na transfer danych pomiędzy różnymi sieciami z jednoczesną możliwością zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa. O ile tradycyjne rozwiązania wymagają ich ręcznej konfiguracji, o tyle automatyczne mechanizmy umożliwiają ich uproszczenie ograniczając się jedynie  do wskazania urządzeń końcowych pomiędzy którymi będzie zestawiany tunel. Praca łączy  w sobie zarówno aspekt analityczny, jak i praktyczny. Dyplomant przedstawił koncepcję takiego mechanizmu oraz przetestował go praktycznie w zaprojektowanym środowisku badawczym. Istotną wartością pracy jest fizycznie dostępne rozwiązanie, które działa poprawnie i jest gotowe do stosowania.