Wicepremier Krzysztof Gawkowski w dniu 7 marca 2024 r. wręczył w siedzibie ministerstwa cyfryzacji nagrody dla laureatów XV edycji konkursu „Młodzi Mistrzowie” organizowanego przez Forum Teleinformatyczne. Studenci przygotowywali prace w dwóch dziedzinach: ekonomicznych aspektów informatyzacji państwa i problemów transformacji cyfrowej. Nagrody z rąk ministra odebrało dziś dwunastu laureatów, których prace zostały nagrodzone przez jury konkursu.

Jednym z nagrodzonych autorów jest Pan por. mgr inż. Rafał Szczepanik, absolwent i doktorant naszego Wydziału. Uzyskał on  nagrodę specjalną w kategorii: Najlepsza praca internetu rzeczy i sztucznej inteligencji za  projekt „Autonomiczny System Lokalizacji Emiterów Radiowych (ASLER)”. Opiekunami merytorycznymi doktoranta są płk dr hab. inż. Jan M. Kelner, prof. WAT oraz dr inż. Paweł Skokowski, pracownicy Instytutu Systemów Łączności Wydziału Elektroniki WAT.

Forum Teleinformatyki jest najstarszą konferencją branży IT dla sektora publicznego. Wydarzenie skierowane jest do uczestników, reprezentujących środowiska najbardziej zaangażowane w modernizację funkcjonowania państwa, w tym przede wszystkim specjalistów z administracji publicznej, firm informatycznych, naukowców oraz innych podmiotów gospodarczych i społecznych. W konkursie mogły wziąć udział osoby, które w roku akademickim, w którym została ogłoszona kolejna edycja konkursu, były studentami studiów I, II i III stopnia (uczestnicy Szkoły Doktorskiej) oraz doktoranci niebędący uczestnikami Szkoły Doktorskiej, ale mający otwarty przewód doktorski, zarówno indywidualnie, jak i zespołowo.

Jednocześnie z przyjemnością informujemy, iż rusza kolejna już edycja tego wydarzenia. Szczegóły dostępne na stronie.

Fot. Ministerstwo Cyfryzacji

Fot. Zbigniew Blewoński