W dniu 11 października 2023 r. odbyła się inauguracja roku akademickiego w Wydziale Elektroniki. Uroczystość uświetniły władze uczelni, dziekani, studenci, pracownicy oraz znamienici goście. Nowy rok akademicki rozpoczęło niemal 445 studentów. W grupie tej 166 stanowią kandydaci na żołnierzy zawodowych.

W przemówieniu inauguracyjnym Dziekan Wydziału Elektroniki prof. dr hab. inż. Ryszard Szplet podkreślił, że silną stroną Wydziału jest długa tradycja edukacyjna poparta posiadanymi akredytacjami na prowadzonych kierunkach studiów oraz szeroko prowadzone prace naukowo-badawcze. Zwracając się do studentów pierwszego roku, Dziekan pogratulował pomyślnych wyników rekrutacji oraz zachęcił studentów do rozsądnego wykorzystania czasu studiów, tak by ostatecznie zaowocowały wszechstronnym rozwojem naukowym, a także rozkwitem zainteresowań intelektualnych, kulturalnych i sportowych.

Ślubowanie

W głównej części uroczystości studenci złożyli uroczyste ślubowanie. Pro-Rektor Wojskowej Akademii Technicznej prof. dr hab. inż. Andrzej Dobrowolski wraz z Dziekanem Wydziału Elektroniki prof. dr hab. inż. Ryszardem Szpletem wręczyli symboliczne indeksy dziesięciu studentów wyróżnionym za najlepsze wyniki w procesie rekrutacji.

Najlepsze prace dyplomowe w konkursie Dziekana

Na podstawie wyników prac komisji konkursowej na najlepszą pracę dyplomową w roku akademickim 2022/2023 Dziekan Wydziału Elektroniki WAT prof. dr hab. inż. Ryszard Szplet wyróżnił 18 prac dyplomowych. Podczas inauguracji Dziekan Wydziału wraz z prodziekanem ds. kształcenia i rozwoju wręczyli statuetki oraz dyplomy wyróżnionym studentom.

Najlepsze prace dyplomowe w konkursie Rady Przemysłowo-programowej Wydziału Elektroniki WAT

W okresie wakacyjnym został zorganizowany Konkurs Rady Przemysłowo-Programowej Wydziału Elektroniki WAT na najlepszą pracę dyplomową obronioną w roku akademickim 2022/2023. Spośród 17 studentów, których prace zostały nominowane do konkursu przez Komisję Dziekańską, Członkowie Rady Przemysłowo-Programowej postanowili wyróżnić dyplomami uznania oraz upominkami i nagrodami rzeczowymi 7 studentów – absolwentów poprzedniego roku akademickiego.

Podziękowania

Podziękowanie za aktywną i pełną inwencji pracę na rzecz społeczności akademickiej otrzymali z rąk prodziekan ds. studenckich ppor. mgr inż Adrian Kapski były Przewodniczący Rady Samorządu Wydziału Elektroniki Wojskowej Akademii Technicznej, mgr inż. Jakub Koton były Przewodniczący Koła Naukowego Elektroników WAT oraz inż. Maria Gromek była Przewodnicząca Koła Naukowego Energetyków WAT.

Wyróżnienia

Ważną częścią inauguracji były obchody jubileuszu 80-tych urodzin prof. dr. hab. inż. Mariana Wnuka oraz prof. dr. hab. inż. Tadeusza Dąbrowskiego. Jubileusz 50-lecia pracy obchodził  dr hab. inż. Grzegorz Różański, prof. WAT. Ponadto wieloletnią pracę w Wojskowej Akademii Technicznej kończył dr hab. inż. Kazimierz Pluciński, prof. WAT.

Medal Za Zasługi dla Wydziału Elektroniki Wojskowej Akademii Technicznej

Medal Za Zasługi dla Wydziału Elektroniki Wojskowej Akademii Technicznej otrzymali:

• dr inż. Mirosław Czyżewski
  • dr inż. Andrzej Dukata
  • mjr mgr inż. Waldemar Grabiec
  • dr inż. Zbigniew Jachna
  • Pani Mariola Jurek
  • dr inż. Leszek Kachel
  • mjr mgr inż. Paweł Kaczmarek
  • mgr inż. Jakub Kaźmierczak
  • Pan Kazimierz Kołdej
  • dr inż. Ewelina Majda-Zdancewicz
  • dr hab. inż. Mateusz Pasternak
  • mgr inż. Dariusz Silko
  • dr hab. inż. Marek Suproniuk
  • Pani Daniela Torz
  • mgr inż. Andrzej Wiśniewski

oraz instytucje współpracujące z Wydziałem Elektroniki:

• Polskie Sieci Elektroenergetyczne S. A.

Wykład inauguracyjny

Wykład inauguracyjny pt. „Układy elektroniczne i przetwarzanie danych w osobistych systemach monitorowania zdrowia” wygłosił dr inż. Tadeusz Sondej.

Uroczystą inaugurację roku akademickiego uświetnił Chór Akademicki WAT pod dyrekcją dr Joanny Korczago.