W dniu 24.11.2023 r. Wojskowa Akademia Techniczna zorganizowała dzień otwarty dla uczniów szkół ponadpodstawowych objętych patronatem WAT. Celem tej inicjatywy było zapoznanie uczniów szkół z ofertą edukacyjną oraz bazą szkoleniową WAT.

W ramach inicjatywy Dzień z WAT  Wydział Elektroniki odwiedziło 58 osób, będących uczniami szkół:

• Zespołu Szkół nr 22 im. Emiliana Konopczyńskiego w Warszawie,
  • Zespołu Szkół Elektronicznych i Licealnych w Warszawie,
  • Zespołu Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych im. gen. Prof. S. Kaliskiego w Toruniu.

W ramach zaproponowanych przez wydział aktywności uczniowie w pierwszej kolejności zapoznali się z ofertą kształcenia w wydziale przedstawioną przez Prodziekan ds studenckich dr. inż. Ewelinę Majdę – Zdancewicz. Następnie uczniowie zostali podzieleni na trzy podgrupy, które odbywały równoległe zajęcia w każdym z instytutów wydziału:

• Warszataty z 📈projektowania układu elektronicznego📱 dla zastosowań Internetu Rzeczy📍 poprowadził dr inż. Krzysztof Sieczkowski.
  • Zajęcia z wykorzystania 🎛sieci neuronowych do rozpoznawania znaków drogowych⛔️⚠️ poprowadził kpt. mgr inż. Fabian Gil.
  • Pokazy w laboratorium techniki mikrofalowej oraz pracowni DSP/FPGA zaprezentowali dr inż. Mirosław Czyżewski oraz dr inż. Adam Słowik.

Praktyczna forma zajęć spotkała się z dużym zainteresowaniem uczestników.