Wydział Elektroniki Wojskowej Akademii Technicznej zaprasza wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w Dniu Otwartym WAT w dniu 23 marca 2024 r. Odwiedzający będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną na kierunkach wojskowych i cywilnych oraz odwiedzić wybrane laboratoria badawcze. Wydarzeniu będą towarzyszyć pokazy eksperymentów naukowych, prezentacja sprzętu wojskowego i uczelnianych organizacji, w których studenci rozwijają swoje zainteresowania. Nie zabraknie wojskowej grochówki.

W ramach Dnia Otwartego Wydział Elektroniki otworzy dla zwiedzających Pracownię Prototypowania Układów Elektronicznych, Pracownię Rozpoznania i Walki Radioelektronicznej, Laboratorium Sieci Definiowanych Programowo oraz zaprezentuje możliwości wojskowej łączności w Laboratorium Węzłów Teleinformatycznych. Chętni będą mogli przetestować przygotowane na ten dzień przenośne radiostacje wojskowe do nawiązywania łączności radiowej na szczeblu taktycznym dla pododdziałów różnych rodzajów wojsk. Ponadto wydział zaprezentuje m. in.: drony, systemy nawigacyjne oraz zintegrowany system paneli fotowoltaicznych.

HARMONOGRAM DNIA OTWARTEGO

Część I – Klub WAT
9:30 sala kinowa

• otwarcie spotkania i powitanie gości;
  • prezentacja oferty edukacyjnej i zasad rekrutacji na studia w WAT na rok akademicki 2024/2025;
  • prezentacja charakteru studiów wojskowych i cywilnych w WAT.

10:30–10:40 przejście zainteresowanych w grupach na teren zamknięty kampusu WAT – plac apelowy.

Część II – plac apelowy WAT
10:00–14:00 plac apelowy i teren przyległy

• stoiska informacyjne jednostek wydziałowych WAT;
  • stoiska informacyjne jednostek pozawydziałowych WAT oraz jednostek i instytucji spoza WAT;
  • pokaz sprzętu techniki wojskowej;
  • grochówka wojskowa.

Część III – wydziały akademickie WAT
10:40–14:30 wydziały odpowiedzialne za kształcenie zgodnie z ofertą dydaktyczną:

• przejście grup zainteresowanych na teren jednostek prezentujących ofertę dydaktyczną w odniesieniu do oferowanych kierunków studiów;
  • prezentacja dydaktyczna jednostek organizacyjnych w miejscach dyslokacji.

14:30 Zakończenie

Transmisja Dnia Otwartego WAT dostępna będzie na kanale YouTube.

SERDECZNIE  ZAPRASZAMY  ! ! ! !