W dniu 3 października 2023 r. odbyła się centralna inauguracja roku akademickiego w Wojskowej Akademii Technicznej. Na inauguracji JM Rektor-Komendant WAT gen. bryg. prof. dr hab. inż. Przemysław WACHULAK wyróżnił sześciu studentów Nagrodą Rektora za najlepszą pracę dyplomową. Wśród nich znalazło się dwóch studentów Wydziału Elektroniki WAT.

W kategorii prac magisterskich mgr inż. Kamil Olszewski, absolwent kierunku elektronika i telekomunikacja, specjalność: inżynieria systemów bezpieczeństwa uzyskał I miejsce za pracę pt. „Analiza możliwości przetwarzania sygnałów pochodzących z sensora kolorów” wykonaną pod kierunkiem dr. inż. Michała WIŚNIOSA. Praca Pana Kamila dotyczyła analizy możliwości zastosowania czujników koloru jako nowego innowacyjnego elementu detekcyjnego w elektronicznych systemów bezpieczeństwa.

W kategorii prac inżynierskich/licencjackich I miejsce zdobyła inż. Katarzyna NOWAKOWSKA, absolwentka kierunku elektronika i telekomunikacja, specjalność: systemy cyfrowe za pracę pt. „Energooszczędny system zarządzania urządzeniami IoT inteligentnego domu”. Promotorem pracy jest dr inż. Krzysztof SIECZKOWSKI. Praca Pani Katarzyny dotyczyła opracowania energooszczędnego systemu mikroprocesorowego realizującego funkcjonalności Inteligentnego Domu z zastosowaniem elementów Internetu Rzeczy.

Wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!