W dniu 22 czerwca  2022 r. w ramach dni otwartych Wydział Elektroniki gościł uczniów XXIV Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida. Licealistów przywitał prodziekan ds. kształcenia dr hab. inż. Jacek Jakubowski, prof. WAT.

Program dnia otwartego był niezwykle ciekawy. W pierwszej kolejności prodziekan ds. studenckich przestawiła ofertę dydaktyczną Wydziału Elektroniki, ze szczególnym uwzględnieniem możliwości rozwojowych jakie oferuje nasz Wydział. Następnie  uczniowie uczestniczyli w warsztatach pt. „Inteligentne instalacje elektryczne” prowadzonych przez mgr. inż. Piotra Paziewskiego z Instytutu Systemów Elektronicznych. Zajęcia spotkały się  dużym zainteresowaniem licealistów. Kolejna cześć wydarzenia obejmowała zwiedzanie wybranych laboratoriów Wydziału Elektroniki:

• Pracownia podstaw radioelektroniki (dr inż. Grzegorz Czopik)
  • Pracownia DSP i FPGA (dr inż. Mirosław Czyżewski, mgr inż. Michał Knioła)
  • Pracownia teleinformatycznych sieci wydzielonych (dr inż. Piotr Łubkowski, dr inż. Zbigniew Kudła)
  • Pracownia systemów mikroprocesorowych (mgr inż. Sylwia Zawadzka)

Ostatnim punktem spotkania było wygłoszenie wykładu pt. „Elektrotechnika – ależ to proste” przez mgr. inż. Piotra Figonia. Wydarzenie zorganizowane przez Wydział pozwoliło przybliżyć uczniom jak realizowany jest proces dydaktyczny w Wydziale Elektroniki. Warsztaty, wykład i pokazy zostały przeprowadzone sprawnie i z dużym zaangażowaniem wyznaczonych nauczycieli.

.