W 2020 Wydział Elektroniki WAT stał się częścią inicjatywy Szlachetna Paczka po raz pierwszy. Społeczność WEL nie zawiodła pomimo utrudnień związanych z pandemią. Udało nam się zebrać ponad 80 kg żywności oraz odpowiedzieć na wszystkie potrzeby rodziny. W tym roku WEL po raz drugi włącza się w tę akcję, która w wyjątkowy sposób inspiruje ludzi do stawania się kimś więcej, do wygrywania swojego życia i zostania Bohaterem. Tegoroczna Szlachetna Paczka WEL przygotowywana jest z myślą o dwóch rodzinach.  Trudności rodziny wynikają z choroby.

Historie rodzin

Od 8 lat Pani Jadwiga opiekuje się wnukiem, który obecnie ma 18 lat. Chłopak miał wcześniej duże problemy w funkcjonowaniu emocjonalno- społecznym, ponieważ urodził się z wadą płatów czołowych mózgu na skutek zażywania narkotyków przez matkę. Pani Jadwiga mając bardzo niskie dochody (zasiłek zdrowotny) nagle przejęła opiekę nad Kamilem, który wymagał pomocy specjalistycznej w tym zażywania leków. Bywały momenty, że nie wystarczało im pieniędzy, dlatego doszło do zadłużenia mieszkania. Dochód przypadający na jednego członka rodziny to zaledwie 155 zł miesięcznie.

Pani Anna (44l.) mieszka razem z mężem Marcinem (46l.) i dziećmi Michałem (16l.), Jackiem(14l.), Olgą (9 l.) i Dawidem (8l.). Kilka lat temu firma Pana Marcina zbankrutowała. Największe problemy pojawiły się kiedy zmarła córka Pana Marcina z poprzedniego małżeństwa. Mąż popadł w ciężką depresję i miał dwie próby samobójcze. Pani Anna całe dnie poświęca swoim dzieciom. Całe dnie spędza na wizytach u lekarzy i zajęciach dodatkowych. Jacek cierpi na depresje i zaburzenia adaptacyjne, a Dawid cierpi na autyzm i adhd.

Podstawowe potrzeby obydwu rodzin to:

1. Mikrofalówka

2. Żywność trwała (herbata, kawa, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne, konserwy rybne , owoce i warzywa w puszkach, ser żółty, przyprawy, koncentraty do zup, gotowe potrawy w słoikach, itp.)

3. Środki czystości (płyn do płukania, kapsułki/płyny piorące, płyn do mycia naczyń, mydło / żel myjący, szampon, pasta do zębów, szczoteczka do zębów, płyny czyszczące, itp.)

4. Koce: Zimą oszczędzają na ogrzewaniu i dzięki kocom będą mieć cieplej..

5. Garnki i patelnia

6. Materiały szkolne

Dary można przynosić do Wydziału Elektroniki WAT (pudła zlokalizowane są na parterze budynku obok pokoju nr 10). Ewentualny kontakt w tej sprawie z dr. inż. Eweliną Majdą-Zdancewicz. Do akcji włączają się również studenci:

•  w akademiku wojskowym nr 2 p. 407 za przyjmowanie darów jest odpowiedzialny przewodniczący Samorządu Studenckiego WEL  Maciej Mieszko Urbańczyk,
  • w akademiku wojskowym nr 6 p. 423  inicjatywie dowodzi Adrian Kapski,
  • w akademiku wojskowym nr 4 p. 20 za akcję odpowiada Katarzyna Kobiałka.

Zakup artykułów AGD oraz dodatkowych artykułów żywnościowych dla rodziny wesprą ewentualne środki finansowe które darczyńcy mogą ofiarować przekazując je do puszki usytuowanej na portierni Wydziału Elektroniki oznaczonej grafiką akcji.

Wybrane produkty zbieramy do
10 grudnia 2021 r. do godz. 14:00.

Przyłączmy się do „Szlachetnej Paczki” i dajmy innym trochę uśmiechu!