» » Dzień Energetyka

Dzień Energetyka

Dzień Energetyka to cykliczne wydarzenie organizowane przez Koło Naukowe Energetyków (KNEN) odbywające się co roku. W dniu 16.05.2019 roku odbyła się jego IV edycja. Głównymi organizatorami byli studenci: przewodnicząca KNEN Aleksandra Karaś, Aleksandra Skuza oraz pozostali członkowie  Koła wspierani przez opiekuna Koła mgr. inż. Piotra Paziewskiego.

Jak co roku zaproszone zostały firmy PGNiG Termika i ELPRO Sp. z o.o. a po raz pierwszy zaproszenie przyjęły firmy APS Energia, PROZON, GE Power, Instytut Fizyki Plazmy i Laserowej Mikrosyntezy. W auli E na terenie Instytutu Systemów Elektronicznych zaproszone firmy zaprezentowały dla studentów wykłady tematycznie związane z energetyką a w holu zostały rozstawione stanowiska promocyjne firm. Stanowiska te jednocześnie tworzyły pewien rodzaj targów pracy/stażu dla studentów kierunku Energetyka.  Wśród tematów wykładów znalazły się zagadnienia dotyczące projektowania CAD, utylizacji rozdzielnic napełnionych heksafluorkiem siarki, energii termojądrowej czy koncepcji Smart Grid.

Wydarzenie zostało zakończone zabawą energetyczną z nagrodami. Cztery drużyny rywalizowały odpowiadając na pytania „Familiady energetycznej”. W zabawie wzięli również udział przedstawiciele studentów wojskowych oraz grona nauczycieli akademickich.