W dniu 14 maja 2025 r., w ramach Światowego Dnia Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego, koordynowanego przez Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU), w Sali Kolumnowej Sejmu RP odbyła się konferencja pt. „Zastosowania Sztucznej Inteligencji”.  Konferencja została zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Informatyczne, Stowarzyszenie Elektryków Polskich oraz Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelną Organizację Techniczną. Wśród sesji plenarnych „Zastosowania sztucznej inteligencji w medycynie”, „Zastosowanie sztucznej inteligencji w cyberbezpieczeństwie”  oraz „Przełomowe innowacje ICT” znalazła się również sesja pt. „Wdrożenia innowacji ICT”, którą poprowadził płk rez. dr hab. inż. Zbigniew Piotrowski, prof. WAT, kierownik zespołu  badawczego Walki Elektronicznej na Wydziale Elektroniki WAT.

W sesji „Wdrożenia innowacji ICT” wzięli udział następujący paneliści:

  • Pan Adam Dzwonkowski – Lider ds. Technologii w zakresie Obrony, Bezpieczeństwa Narodowego i Technologii wywiadowczych firmy Microsoft
  • Pani Katarzyna Korzeniewska – Dyrektor ds. Sektora Obronnego firmy Billennium S.A.
  • Pan Michał Wigurski – Prezes GPW DAI S.A
  • Pan Arkadiusz Wilczewski – Prezes Randlab Sp. z o.o.

Uczestnicy tej sesji mogli posłuchać spostrzeżeń panelistów zabierających głos na takie tematy jak: strategiczne cele i motywacja do wdrażania innowacji ICT w firmach, wpływ innowacji na wizerunek klientów i partnerów, wyzwania organizacyjne i kulturowe przy wdrażaniu technologii, partnerstwo publiczno-prywatne i współpraca w procesie wdrażania innowacji oraz polski ekosystem technologiczny. Paneliści przedstawili wnioski z wprowadzenia na rynek, przez swoje firmy, najnowszych technologii informatycznych i telekomunikacyjnych, podając konkretne przykłady sukcesów i wyzwań a także omawiając różne formy wsparcia dla podmiotów w ramach wspomnianego ekosystemu technologicznego.

Wydział Elektroniki Wojskowej Akademii Technicznej współpracuje od szeregu lat z organizatorami tej konferencji. Nasi absolwenci pełnią ważne funkcje m.in. w strukturach Stowarzyszenia Elektryków Polskich (SEP) – najstarszej organizacji technicznej w Polsce liczącej 106 lat! SEP jest krajowym odpowiednikiem międzynarodowego Instytutu Inżynierów Elektryków i Elektroników (IEEE).
Wieczorem już po konferencji, w Warszawskim Domu Technika, odbyła się wielka Gala podczas której organizatorzy podsumowali obrady oraz uhonorowali członków  organizacji za osiągnięcia twórcze.  Link do tego wydarzenia: https://sdsi.pl/#o-obchodach