Grono 70 naukowców i dydaktyków Wojskowej Akademii Technicznej otrzymało w Dniu Edukacji Narodowej nagrody rektorskie za osiągnięcia naukowe, dydaktyczne, organizacyjne i wdrożeniowe oraz za całokształt dorobku naukowego. Wśród nich duża cześć to pracownicy Wydziału Elektroniki.

DOCENIONA PRACA NAUCZYCIELI AKADEMICKICH

W swoim przemówieniu Rektor-Komendant WAT zaznaczył, że proces dydaktyczny w WAT realizuje 1036 nauczycieli akademickich. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej podziękował wszystkim za ich nieocenioną pracę. Za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, naukowej i wychowawczej 19 żołnierzy i pracowników Akademii zostało wyróżnionych tytułem i odznaką „Zasłużony Nauczyciel Akademicki Wojskowej Akademii Technicznej”. Decyzją Rektora-Komendanta z Wydziału Elektroniki tytuł ten otrzymała dr inż. Ewelina MAJDA-ZDANCEWICZ.

NAGRODY REKTORSKIE ZA DZIAŁANIA ZESPOŁOWE I INDYWIDUALNE

Za osiągnięcia naukowe, dydaktyczne, organizacyjne i wdrożeniowe w minionym roku akademickim Rektor-Komendant Wojskowej Akademii Technicznej przyznał indywidualne i zespołowe nagrody rektorskie.

1. Za opracowanie i przetestowanie, w ramach międzynarodowego konsorcjum, bezpiecznego systemu łączności operującego w działaniach taktycznych w Sieciach Definiowanych Programowo nagrodę odebrał zespół projektu Software Defined Tactical & Theatre Network w składzie: dr hab. inż. Zbigniew PIOTROWSKI, prof. dr hab. inż. Ryszard SZPLET, płk dr hab. inż. Jan KELNER, płk dr inż. Damian JANKOWSKI, ppłk dr inż. Mariusz BEDNARCZYK, kpt. Przemysław ŚCIBOREK, por. Tomasz WALCZYNA, Paweł GRZYMAŁA, Gabriel JEKATERYŃCZUK i Paweł KACZMAREK.

2. Za rozwijanie współpracy Sił Zbrojnych RP z otoczeniem społeczno-gospodarczym nagrodzono 8-osobowy zespół w składzie: płk dr hab. inż. Jan KELNER, dr hab. inż. Janusz DUDCZYK, ppłk dr inż. Jarosław WOJTUŃ, dr inż. Krzysztof MALON, dr inż. Paweł SKOKOWSKI, dr inż. Łukasz RYBAK oraz Dariusz ZMYSŁOWSKI i Michał KRYK.

3. Realizacja projektu Polska Sieć Laboratoriów EMC-LabNet wpłynęła na poprawę jakości kształcenia i warunków pracy dydaktycznej. Z tego tytułu nagrody odebrali: dr hab. inż. Leszek NOWOSIELSKI, dr inż. Rafał PRZESMYCKI, ppłk dr inż. Marek BUGAJ, Leszek KOWALSKI i Anna BURAKOWSKA.

4. Za całokształt dorobku naukowego wyróżniony został dr hab. inż. Jan MATUSZEWSKI, prof. WAT z Wydziału Elektroniki. „Uroczystość wręczenia nagród za wybitne osiągnięcia badawcze i naukowo-dydaktyczne świadczy o tym, że władze Akademii doceniają ogromny wysiłek nauczycieli akademickich. Dla nas jest to źródłem wielkiej satysfakcji i stanowi inspirację do dalszej intensywnej, wytężonej i owocnej pracy” – zapewnił profesor w imieniu wszystkich wyróżnionych. Gratulując laureatom i życząc sukcesów edukacyjnych całej społeczności akademickiej, dodał: „To my kształtujemy i wychowujemy młode pokolenia wspierając w zdobywaniu wiedzy, w kształtowaniu kompetencji i nabywaniu jak najlepszych umiejętności. Pomagamy również budować właściwe wzorce, wspieramy rozwój naukowy studentów i doktorantów”.

SERDECZNE GRATULACJE !!!!!!

na podstawie:wat.edu.pl