W dniu 14 października 2024 r. odbyła się uroczystość Dnia Edukacji Narodowej. Na wydarzeniu JM Rektor-Komendant WAT gen. bryg. prof. dr hab. inż. Przemysław WACHULAK wyróżnił sześciu studentów Nagrodą Rektora za najlepszą pracę dyplomową. Wśród nich znalazło się dwóch studentów Wydziału Elektroniki WAT.

W kategorii jednolitych prac magisterskich ppor. mgr inż. Aleksander WĘDZONKA, absolwent kierunku elektronika i telekomunikacja, specjalność: radionawigacja uzyskał III miejsce za pracę pt. „Analiza i badania systemu nawigacji wewnątrz pomieszczeń” wykonaną pod kierunkiem dr. hab. inż. Piotra KANIEWSKIEGO. System nawigacji wewnątrz pomieszczeń INS/UWB został zaprojektowany poprzez połączenie dwóch systemów o istotnie różniących się własnościach, tj. systemu nawigacji inercjalnej (INS) oraz systemu nawigacji ultraszerokopasmowej (UWB). Zrealizowany system nawigacji wewnątrz pomieszczeń został poddany badaniom, które miały na celu ocenę jego działania w różnych warunkach środowiskowych, zarówno w przypadku braku zakłóceń propagacji sygnału systemu ultraszerokopasmowego, jak i przy obecności takich zakłóceń. Badania te miały na celu ocenę dokładności estymowania składowych położenia i prędkości przez zintegrowany system INS/UWB.

W kategorii prac inżynierskich I miejsce zdobył inż. Mateusz MŚCICHOWSKI absolwent kierunku elektronika i telekomunikacja, specjalność: urządzenia i systemy elektroniczne za pracę pt. „Implementacja przetwornika czas-cyfra w układzie programowalnym firmy Intel”. Promotorem pracy jest dr inż. Paweł KWIATKOWSKI. Praca Pana Mariusza dotyczyła dotyczyła opracowania przetwornika czas-cyfra (TDC) w układzie programowalnym FPGA firmy Intel. Praca dyplomanta pisuje kompletny, jednokanałowy licznik czasu z trzema wariantami przetwornika czas-cyfra, pracujące jako układ interpolacji. Projekt sprzętowy w układzie FPGA uzupełniony jest opracowaniem skryptów sterujących urządzeniem oraz obliczających wyniki pomiarów (MATLAB), a także przeprowadzeniem szeregu badań eksperymentalnych. Podsumowaniem doskonałej pracy inżynierskiej jest publikacja pt. „Hybrid ALM-DSP TDC in Intel Arria 10 FPGA” procedowana obecnie w czasopiśmie Measurement.

SERDECZNIE GRATULUJEMY LAUREATOM ! ! ! !