W sobotę 7 sierpnia 2021 roku 59 absolwentów studiów na kierunku elektronika i telekomunikacja zostało wypromowanych na pierwszy stopień oficerski – podporucznika Wojska Polskiego.
W przeddzień promocji oficerskiej 6 sierpnia 2021 r. w Klubie WAT odbyło się uroczyste zakończenie pięcioletnich studiów magisterskich. Patenty oficerskie wszystkim absolwentom oraz nagrody rzeczowe podchorążym, którzy ukończyli studia na wydziałach z pierwszą, drugą i trzecią lokatą wręczył rektor-komendant WAT płk prof. dr hab. inż. Przemysław Wachulak. Dziekani wydziałów akademickich wręczyli absolwentom dyplomy ukończenia studiów.

PRYMUSEM WYDZIAŁU ELEKTRONIKI ZOSTAŁ
SIERŻ. PCHOR. DOMINIK MAŁY.

Ze średnią ocen 4,71 uzyskał jednocześnie drugą lokatę tegorocznej promocji oficerskiej wśród wszystkich absolwentów  kończących studia w Wojskowej Akademii Technicznej.

DRUGĄ LOKATĘ NA WYDZIALE ELEKTRONIKI UZYSKAŁ
SIERŻ. PCHOR. GRZEGORZ MARCHEWKA.

TRZECIĄ LOKATĘ UZYSKAŁ
SIERŻ. PCHOR. DAWID MUZYCZUK.

Ponadto w podziękowaniu za aktywną i wybitną działalność dla dobra środowiska AK-owskiego w dziele utrwalenia pamięci i tradycji Armii Krajowej, Zarząd Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej wyróżnił odznaką pamiątkową i dyplomem uznania podchorążych Koła Naukowego Historii Tradycji i Chwały Wojska Polskiego WAT, w tym st. kpr. pchor. Wiktora Kolarczyka, tegorocznego absolwenta Wydziału Elektroniki.

Podczas uroczystej promocji oficerskiej na Placu Piłsudskiego w dniu 7 sierpnia 2021 r. Rektor Komendant płk prof. dr hab. inż. Przemysław Wachulak powiedział:

Promocja na pierwszy stopień oficerski – podporucznika Wojska Polskiego to początek Waszej zawodowej drogi. Bycie oficerem to misja odpowiedzialna, niełatwa, ale jednocześnie chlubna i dająca mnóstwo satysfakcji. To przede wszystkim olbrzymie zobowiązanie wobec Rzeczypospolitej Polskiej, wymagające poświęceń w imię wartości najwyższych.

Ppor. Dominik Mały, absolwent Wydziału Elektroniki uzyskując drugą lokatę tegorocznej promocji otrzymał honorową broń białą od Ministra Obrony Narodowej.

Po złożonym ślubowaniu oficerskim, zgodnie z tradycją Wojskowej Akademii Technicznej, nowo promowani oficerowie odśpiewali „Hymn do miłości Ojczyzny”. Uroczystość zakończyło złożenie wieńców przed Grobem Nieznanego Żołnierza, odśpiewanie Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego oraz defilada pododdziałów, prowadzona przez dowódcę uroczystości ppłk. Grzegorza Włocha.

WSZYSTKIM NOWO WYPROMOWANYM OFICEROM SKŁADAMY SERDECZNE GRATULACJE !!!