W dniach 21 -23 maja władze Wydziału Elektroniki uczestniczyły w 36. Zjeździe Dziekanów Wydziałów Elektrycznych, Elektroniki, Telekomunikacji, Automatyki, Robotyki, Mechatroniki oraz Informatyki organizowanym przez Politechnikę Bydgoską.

W wydarzeniu uczestniczyło 93 przedstawicieli środowiska akademickiego reprezentujących 44 wydziały z 29 polskich uczelni. Zjazd stanowi okazję do wymiany doświadczeń dotyczących działalności dydaktycznej i naukowo-badawczej, rozmów na temat współpracy oraz dyskusji o aktualnych wyzwaniach związanych z rozwojem nowych technologii czy sztucznej inteligencji. W zjeździe brali udział przedstawiciele władz dziekańskich Wydziału Elektroniki: Dziekan – dr hab. inż. Jan Kelner, prof. WAT, Zastępca Dziekana – płk dr inż. Jarosław Bugaj, Prodziekan ds. nauki – dr hab. inż. Tadeusz Sondej, prof. WAT i Prodziekanka ds. studenckich  – dr inż. Ewelina Majda-Zdancewicz. 

Program obejmował obrady merytoryczne oraz prezentację potencjału badawczego i dydaktycznego Wydziału Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki Politechniki Bydgoskiej, który w tym roku obchodzi jubileusz 65-lecia istnienia. 

Ogólnopolski Zjazd Dziekanów to cykliczne wydarzenie o 36-letniej tradycji, skupiające grono osób odpowiedzialnych za funkcjonowanie wydziałów prowadzących badania naukowe i kształcenie obejmujące zakres od inżynierii elektrycznej aż po telekomunikację i informatykę. Zjazd ten stanowi tradycyjnie forum wymiany wiedzy, doświadczeń i refleksji dotyczących środowiska akademickiego, umożliwiające poszerzenie perspektyw, popularyzację dobrych praktyk oraz otwierające drogę do nowych form współpracy międzyuczelnianej.