Strona główna » Aktualności » Rusza już siódma edycja programu „Nowe technologie dla dziewczyn”. Dołącz i TY!

Rusza już siódma edycja programu „Nowe technologie dla dziewczyn”. Dołącz i TY!

Nowe Technologie dla Dziewczyn
program stypendialny INTEL-PERSPEKTYWY!

Fundacja Edukacyjna Perspektywy  oraz Intel zapraszają tegoroczne maturzystki zainteresowane studiami technicznymi oraz studentki wybranych politechnik i kierunków , do udziału w VI edycji programu stypendialnego  Nowe Technologie dla Dziewczyn !

Elektronika i Telekomunikacja na WEL WAT również zalicza się do tych kierunków !

W ramach programu rozdysponowane będzie  25 stypendiów na rok akademicki 2020/2021. Stypendystki INTEL-PERSPEKTYWY otrzymają wsparcie merytoryczne i finansowe:
  • znajdą się pod opieką Mentora lub Mentorki – doświadczonych pracowników firmy Intel;
  • otrzymają stypendium w wysokości 12.000 PLN (brutto), które pokryje część wydatków, jakie ponoszą w związku ze studiami.
Wybrane Stypendystki zostaną również zaproszone do wzięcia udziału w programie stażowym,
w Intel Technology Poland Sp. z o.o. w Gdańsku, największym centrum R&D Intel na naszym kontynencie.
Aplikacje przyjmowane są do 20  czerwca 2020 r. Szczegółowe informacje oraz regulamin znajdują się  na stronie» .
  O programie
Jest to pierwszy i jedyny w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą technologiczną. Inicjatywa ma na celu zachęcenie dziewczyn do zainteresowania nowymi technologiami i wykształceniem, które wiąże się z ich tworzeniem poprzez pomoc utalentowanym studentkom w planowaniu i budowaniu kariery zawodowej w branży technologicznej, czy też w nauce.

I ETAP:  zabranie informacji (Formularz Aplikacyjny wraz z wymaganymi dokumentami)

Terminy:

– od 8 marca do 30 czerwca – nadsyłanie formularzy aplikacyjnych

– do 20 sierpnia – dosyłanie wymaganych dokumentów – maturzystki

– do 12 września – dosłanie wymaganych dokumentów (zaświadczenie o podjęciu studiów magisterskich) – studentki ostatniego semestru studiów inżynierskich

II ETAP: rozmowa kwalifikacyjna via Skypie (6-10 września) oraz rozstrzygnięcie (do 30 września).

Dziewczyny zachęcamy do aplikowania ! ! !