Strona główna » Aktualności » Aplikuj do programu stażowego „Energia dla Przyszłości” !

Aplikuj do programu stażowego „Energia dla Przyszłości” !

Interesujesz się sektorem energetycznym?

Chcesz zdobyć unikalną wiedzę i doświadczenie, a także zyskać
perspektywę interesującej pracy w tym sektorze?
Weź udział w programie stażowym „Energia dla Przyszłości” organizowanym przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska wspólnie z Polską Grupa Energetyczną S.A., Polskim Koncernem Naftowym ORLEN S.A., Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem S.A. oraz Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi S.A.

W VI edycji Programu Stażowego mogą wziąć udział studenci lub absolwenci wybranych wydziałów najlepszych 15-stu uczelni technicznych w Polsce według rankingu Perspektywy, w tym Wydziału Elektroniki WAT.

Informacje na temat programu:
  • Liczba miejsc: 32
  • Miejsce realizacji Programu Stażowego: siedziby spółek energetycznych biorących udział w Programie (zlokalizowane na terenie Polski) oraz Ministerstwo Klimatu i Środowiska (Warszawa)
  • Termin realizacji stażu: październik 2021 – wrzesień 2022 (12 miesięcy)
  • Termin składania aplikacji: 15 maja 2021 r.

PROGRAM STAŻOWY „ENERGIA DLA PRZYSZŁOŚCI” został opracowany w taki sposób, aby każdy stażysta zdobył konkretne umiejętności i doświadczenie z zakresu interesujących go obszarów energetyki oraz mógł zaplanować drogę swojego rozwoju zawodowego.
CELE PROGRAMU STAŻOWEGO:
  • budowanie zaplecza kadrowego dla polskiego sektora energetycznego poprzez pozyskanie najlepszych studentów wyższych uczelni technicznych zainteresowanych pracą w branży energetycznej;
  • zapoznanie stażystów ze specyfiką pracy w kluczowych spółkach energetycznych kraju oraz Ministerstwie Klimatu i Środowiska;
  • przygotowanie stażystów do pracy w sektorze energetycznym.

Więcej informacji na stronie

Informacja na podstawie https://www.gov.pl/web/klimat/vi-edycja-programu-stazowego-energia-dla-przyszlosci