Strona główna » Aktualności » Nowe struktury Studenckich Kół na WEL

Nowe struktury Studenckich Kół na WEL

Na terenie WAT działa 41 organizacji studenckich, w tym 29 kół naukowych, w których studenci mają możliwość rozwijać swoje zainteresowania i pasje, jak również zdobywać wiedzę wykraczającą poza program nauczania.

Czy wiecie, że na Wydziale Elektroniki
działają aż 3 organizacje studenckie?

Wydział Elektroniki szczyci się tym, że działają w nim dwa koła naukowe studentów – Koło Naukowe Elektroników (KNE) i Koło Naukowe Energetyków (KNEn). Ponadto w Wydziale Elektroniki działa Studenckie Koło Stowarzyszenia Elektryków Polskich przy WEL WAT (Koło SEP WEL WAT). Początki działań naukowych studentów miały miejsce w latach 60., jednak za oficjalną datę powstania koła uznaje się rok 1970, gdyż od tego czasu organizowane są regularne coroczne przeglądy prac naukowych studentów. KNE działa szczególnie aktywnie od chwili reorganizacji Wydziału w 2006 r. Wtedy pojawili się w WAT studenci cywilni w większej liczbie i od tego czasu systematycznie zwiększa się także liczba członków wszystkich wydziałowych kół naukowych oraz ich aktywność, co przekłada się na sukcesy nie tylko w WAT, ale także na forum krajowym i zagranicznym. Równie bogatą historię i dorobek posiada KNEn.
W ostatnim czasie po ciężkim okresie pandemii Koła Naukowe reaktywują się, a w ich szeregi wstępują młodzi studenci chętni do wymiany doświadczeń, realizacji nowych wyzwań czy aktywowania nowych inicjatyw.
Poznajmy zatem nowe zarządy Kół działających na WEL-u.

1. Koło Naukowe Elektroników
Opiekun dr inż. Krzysztof SIECZKOWSKI

Przewodniczący: Jakub KOŁTON

Jestem studentem 3. roku na kierunku Elektronika i Telekomunikacja. Szczególnie interesują mnie zagadnienia z obszarów systemów wbudowanych, Internetu rzeczy i ich zastosowana w medycynie. Działalność w Kole Naukowym uważam za dobrą okazję do wymiany doświadczeń, wzajemnej pomocy i realizacji większych projektów w zespole. Hobbystycznie poznaję „od kuchni” proces powstawania filmów oraz inne kultury – ludzi, miejsca, potrawy. Rekreacyjnie uprawiam sport, śledzę na bieżąco piłkę nożną.

Zastępca przewodniczącego: Katarzyna NOWAKOWSKA

Jestem studentką 2 roku na kierunku Elektronika i Telekomunikacja. Lubię mieć wszystko jasno ustalone i dokładnie zaplanowane, dlatego też, jestem starostą mojego potoku, a w kole – zastępcą przewodniczącego. Interesuję się zagadnieniami rozwoju osobistego, sztucznej inteligencji oraz Internetu rzeczy. W wolnym czasie lubię podróżować, czytać książki i trenować sztuki walki.

Sekretarz Koła: Kacper JANOWSKI

Jestem studentem 3 roku na specjalizacji systemy cyfrowe. Interesuje się systemami wbudowanymi, rozproszonymi systemami pomiarowymi oraz tematyką Internetu rzeczy. Zdecydowałem się na dołączenie do struktur KNE, ponieważ chciałbym rozwijać swoje zainteresowania, udzielać się społecznie oraz współpracować z innymi ludźmi. Chcę pomagać innym, dlatego na co dzień jestem strażakiem ochotnikiem. Każdą wolną chwile poświęcam na rozwój osobisty, fizyczny oraz intelektualny.

Sekretarz Koła: Mateusz GÓRNIAK

Postanowiłem dołączyć do KNE ponieważ chcę poszerzać swoją wiedzę dotyczącą elektroniki, a szczególnie techniki cyfrowej. Jest to także unikalna możliwość wymiany doświadczeń, dzięki którym mamy możliwość spoglądać na spotkane problemy z innej perspektywy. Na co dzień moje aktywności i zainteresowania dotyczą głównie: programowania mikrokontrolerów, systemów wbudowanych oraz zagadnień Internetu Rzeczy w aspekcie sprzętowym. W czasie wolnym lubię jeździć na rowerze, słuchać muzyki, uczyć się gry instrumencie oraz poznawać krótkofalarstwo. Jestem także aktywnym członkiem Orkiestry WAT.

2. Koło Naukowe Energetyków
opiekun dr inż. Bogdan PERKA

Przewodnicząca: Maria GROMEK

Studentka trzeciego roku Energetyki, lubiąca podróżować. Spontaniczna, zafascynowana nowymi rozwiązaniami technologicznymi. Wielbicielka psów.

Z-ca Przewodniczącej: Maciej OSIAK
Sekretarz: Sebastian KISZKA

3. Studenckie Koło SEP
opiekun: dr inż. Stanisław KONATOWSKI

Studenckie Koło SEP przy WAT jest organizacją studencką założoną i prowadzoną przez studentów Wydziału Elektroniki Wojskowej Akademii Technicznej. Współpracujemy z Kołem Zakładowym SEP zrzeszającym nauczycieli akademickich WAT, a oddziałem Stowarzyszenia, pod który podlegamy jest Oddział Elektroniki Informatyki Telekomunikacji SEP. Członkowie koła studenckiego są zarazem członkami Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Bierzemy udział w życiu i działalności stowarzyszenia. Wspierają nas także władze Wydziału oraz uczelni.

Nasze cele i zadania:
  • organizowanie szkoleń i egzaminów na uprawnienia w zakresie eksploatacji i dozoru do 1kV,
  • informowanie członków o nadchodzących wydarzeniach naukowych: konferencjach, warsztatach i innych imprezach związanych z SEP,
  • organizacja konferencji, spotkań z pracodawcami oraz warsztatów.

Prezes: Edyta KWIATKOWSKA
Sekretarz: Tomasz BIENIEK