» » Studencki zespół „Wszystko Analizujemy Team” z Wydziału Elektroniki WAT w czołówce Hackathonu „Ustawka 2020”

Zespół „Wszystko Analizujemy Team” z Wydziału Elektroniki WAT w składzie: sierż. pchor. mgr inż. Paweł GOCAL, inż. Przemysław SARNACKI oraz sierż. pchor. mgr inż. Rafał SZCZEPANIK zajęli trzecie miejsce w Hackathonie „Ustawka 2020” zorganizowanym przez IBM Polska przy współpracy Wydziału Matematyku, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

Celem Hackathonu „Ustawka 2020” była prognoza trzech podstawowych parametrów dobowych przebiegu pandemii COVID-19, tj. liczby nowych zachorowań, zgonów i wyzdrowień w analizowanym okresie czasu.

W zawodach brało udział 15 zespołów, które przedstawiły co najmniej jedną prognozę uwzględnioną w końcowym rankingu. O ostatecznym wyniku zdecydowała suma punktów przyznanych za prognozy dzienne w okresie od 15 do 26 czerwca 2020 r.

W dniu 2 lipca komisja konkursowa dokonała oceny wszystkich zespołów i wytypowała laureatów Hackathonu. Pierwsze miejsce w Hackathonie zajął zespół „Me Gusta Squad” z Politechniki Śląskiej zdobywając 743 punkty. Na miejscu drugim uplasował się zespół „MMM” z Politechniki Rzeszowskiej z sumą punktów 663. Zespół z WAT na miejscu trzecim zdobył 637 punktów.

Serdecznie gratulujemy!

ppłk Jan M. Kelner