» » Szkolenie z WTi w ZST

Szkolenie z WTi w ZST

W dniu 22.11.2019 r. pomyślnie zakończyły się prace związane z utworzeniem dwóch nowych laboratoriów szkolno-treningowych (obejmujące również szkolenie nauczycieli akademickich, w celu uzyskania uprawnień instruktora): Zautomatyzowanego Systemu Zarządzania Walką HMS C3IS JAŚMIN oraz Węzłów Teleinformatycznych (WTi).

Pierwsze z nich zostało wyposażone w niezbędną ilość licencji ww. HMS C3IS JAŚMIN oraz najnowszej generacji Węzeł Teleinformatyczny (zawierający pełen zestaw wojskowych urządzeń szkolno-treningowych, znajdujących się w wersji przenośnej oraz kontenerowej WTi), natomiast drugie w identyczny kolejny WTi.

Nowo otwarte laboratoria to pierwsze tego rodzaju/tej generacji komórki dydaktyczne w skali kraju – ich wyposażenie pozwoli znacząco podnieść skuteczność procesu kształcenia przyszłych kadr oficerskich.

Liczne wysoce wyspecjalizowane narzędzia sprzętowe i oprogramowanie, w które zostały wyposażone przedmiotowe laboratoria, efektywnie i nowocześnie wspierają zarządzanie walką/dowodzenie wojskami oraz działania wojsk (gwarantują – jeszcze do niedawna nieosiągalne, zwłaszcza w tak dużej skali i w działaniach mobilnych z wykorzystaniem środków radiowych – np.: zautomatyzowanie procesu dowodzenia oraz bieżący cyfrowy obraz sytuacji operacyjnej), zapewniają też nowoczesną i wydajną łączność oraz zarządzanie, konfiguracje, monitoring i obsługę Węzłów Teleinformatycznych.

Oba te rozwiązania do polskiej armii dostarczyła i/lub dostarcza spółka TELDAT.

Więcej informacji.