» » Umowa o współpracy pomiędzy Wydziałem Elektroniki WAT a Wydziałem Transportu PW

Umowa o współpracy pomiędzy Wydziałem Elektroniki WAT a Wydziałem Transportu PW

W dniu 13.05.19 r. o godz. 9.00  w gabinecie Pani Dziekan Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Marianny Jacyny, odbyła się uroczystość podpisania umowy o współpracy pomiędzy Wydziałem Elektroniki Wojskowej Akademii Technicznej a Wydziałem Transportu Politechniki Warszawskiej. Wydział Transportu PW reprezentowali: Pani Dziekan Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Marianna Jacyna, Prodziekan ds. Rozwoju i Współpracy z Gospodarką dr hab. inż. Mirosław Siergiejczyk, prof. PW oraz dr hab. inż. Adam Rosiński, prof. PW. Wydział Elektroniki WAT reprezentowali Dziekan Wydziału Elektroniki prof. dr hab. inż. Andrzej Dobrowolski oraz dr hab. inż. Jacek Paś, prof. WAT.

W dniu 08.12.17 r. Wydział Transportu obchodził jubileusz 25-lecia. Wydział Transportu PW od 1979 roku uzyskał uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora nauk technicznych w dyscyplinie Transport, a w czerwcu 1992 roku, decyzją Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów, uzyskał uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego nauk technicznych w dyscyplinie Transport. Wydział Transportu PW posiada zakładową strukturę organizacyjną i obejmuje siedem zakładów (https://www.wt.pw.edu.pl). Porozumienie dotyczy współpracy naukowo-dydaktycznej, wzajemnego pozyskiwania i realizacji projektów badawczych oraz wymiany kadry naukowo-dydaktycznej. Współpraca będzie realizowana w zakresie: prowadzenia zajęć dydaktycznych w specjalizowanych laboratoriach WEL WAT i WT PW, wspólnej organizacji seminariów naukowych dla pracowników n-d, doktorantów i studentów, wzajemnego udziału w konferencjach naukowo-technicznych, prezentacji osiągnięć i wymiany doświadczeń kół naukowych studentów.