» » WAT na VIII Warszawskich Dniach Techniki

WAT na VIII Warszawskich Dniach Techniki

wpis w: Aktualności | 0

Wojskowa Akademia Techniczna wielokrotnie bierze udział w licznych przedsięwzięciach promujących naukę i technikę. Jedną z tego typu inicjatyw są realizowane w dniach 17 -19 października 2018 roku VIII Warszawskie Dni Techniki zorganizowanych przez Oddział Warszawski Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich. Wielu pracowników WAT angażuje się w różnych formach popularyzacji przyszłościowych technik i technologii zachęcając jednocześnie do rozpoczęcia kariery zawodowej od studiowania na nowoczesnych kierunkach Naszej Alma Mater. W tym roku referat na temat „Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni” wygłosił Dariusz Laskowski pełniący funkcję prodziekana ds. kształcenia i rozwoju Wydziału Elektroniki.

Mottem przewodnim przedstawionego wykładu było poszerzenie wiedzy uczestników o aktualnym stanie techniki i innowacyjności zastosowań technicznych współczesnych urządzeń teleinformatycznych i zagrożeń wynikających z niewłaściwego użytkowania sprzętu codziennego użytku. W swoim wystąpieniu profesor zachęcał także młodzież do kontynuowania swojej ścieżki zawodowej i wyboru nauki na kierunkach technicznych oraz podkreślił w nich atrakcyjność studiów technicznych.

Wykład cieszył się ogólnym zainteresowaniem zarówno ze strony młodzieży, jak i pozostałej części zaproszonych Gości a najaktywniejsi uczestnicy otrzymali nagrody w postaci gadżetów z logo WAT.